Verenigingsagenda

za juni 22, 2013 @16:00 - 20:00
Speciale jeugdexcursie
za juni 22, 2013 @18:30 - 21:00
Wandeling Kootwijkerveen
za juli 13, 2013
Vrijwilligersdag BBQ
za juli 13, 2013
Winkel VHE Uddel
do aug 01, 2013
Sluitingsdatum kopij Het Edelhert
za aug 31, 2013
Winkel VHE Elspeet
Home Recent in de media Geweien op Kasteel Middachten
Geweien op Kasteel Middachten PDF Afdrukken E-mailadres
Nieuws - Uit de media
vrijdag 30 maart 2012 21:07

De Steeg - Op zaterdag 31 maart 2012, van 10.00-16.00 uur is Kasteel Middachten in De Steeg het toneel van de jaarlijkse geweiententoonstelling. Iedereen die meer wil weten over wild, faunabeheer en jacht is van harte welkom.

Op de Veluwe komen grote hoefdieren als wild zwijn, edelhert, damhert en ree voor. Omdat de Veluwe maar een beperkte ruimte is, en ook wordt gebruikt voor landbouw, wonen en recreatie, moeten de dieren worden beheerd. Jaarlijks worden in het voorjaar de aantallen geteld. Naar aanleiding van de uitkomst wordt bepaald hoeveel dieren in het gebied kunnen leven en hoeveel er moeten worden afgeschoten. Hierbij wordt gekeken naar de natuurlijke draagkracht van de Veluwe en de schadegevoeligheid van landbouw en bosbouw. Het afschot van wild is aan strenge regels gebonden.

De Veluwe kent een eeuwenoude traditie, waarbij het geschoten wild in het openbaar wordt getoond. Deze zogenaamde toonplicht was bedoeld om te voorkomen dat de verkeerde dieren werden geschoten. Deze traditie bestaat nog altijd en wordt op Middachten voortgezet.
Alle geweien van herten en reeën en de slagtanden van de mannelijke wilde zwijnen die het afgelopen seizoen op de Veluwe zijn geschoten, komen naar Middachten. Deze worden gekeurd door een keuringscommissie en vervolgens in het kasteel openbaar tentoongesteld voor het publiek.

Tijdens deze dag is er van alles te doen voor jong en oud. Verschillende verenigingen richten een stand in waar men informatie kan verkrijgen over de natuur en wildbeheer. Faunabeheerders vertellen uit eigen ervaring over jacht en wildbeheer op de Veluwe. Een valkenier geeft demonstraties met verschillende roofvogels en tegen betaling van € 5,00 kan men ´s middags deelnemen aan een rondleiding door het kasteel. Onder het genot van  klanken van de jachthoorns, kan men tenslotte in het koetshuis een hapje en een drankje nuttigen.

De entree voor de geweiententoonstelling is vrij en meer informatie is te vinden op www.middachten.nl .

GEOPEND:     zaterdag 31 maart 2012 10.00 – 16.00 uur.
ENTREEPRIJS:     geen (rondleiding kasteel € 5,00)
TE BEREIKEN:    Middachten is gelegen in het dorp De Steeg gemeente Rheden (Gld), 7 km van het verkeersplein Velperbroek Navigatieadvies: Smidsallee 18; 6994 BJ De Steeg; NS Arnhem, Dieren of Rheden; BUS Connexxion lijn S43.

 

 
Loading..

Alternatief beheerplan Oostvaarderplassen

Download alternatieve beheersvisie OVP

Beleidsvoorstel damherten

Download hier.

Ambassadeur van de natuur, het Edelhert in Nederland

Verkrijgbaar op DVD voor € 9,95.

Status tijdschrift Het Edelhert

Het voorjaarnummer is klaar. Verschijning eind maart.

Weer vandaag

zomertijd

05:1913:4122:03
opkomst ............top.......ondergang

buienradar

Maanstand

MAANFASE