• Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert
  • Vereniging Het Edelhert

Verenigingsagenda

zo sep 12, 2010 @10:00 - 17:00
Winkel / infostand in Heeten
wo sep 15, 2010 @08:00 - 17:00
Bronstweekend op de Veluwe
za sep 18, 2010 @09:00 - 15:00
Rasteren Reichswald/ Koningsven
za sep 18, 2010 @10:00 - 16:00
Winkel / infostand in Ugchelen
za sep 18, 2010 @17:00 -
Excursie Roekelse Bos ==VOL==
wo sep 22, 2010 @17:00 -
Excursie Roekelse Bos ==VOL==
za sep 25, 2010 @10:00 - 15:00
Winkel / infostand in Eerbeek
vr okt 01, 2010 @10:00 - 14:00
ECONOMIE van het WILD
za okt 02, 2010 @11:00 - 16:00
Winkel / infostand in Dieren
za okt 09, 2010 @12:00 - 19:00
Wild "Rondje Vierhouten"
Home Recent in de media Wild zwijn wordt brutaler
Wild zwijn wordt brutaler PDF Afdrukken E-mail
Geschreven door Peter Hartman - De Stentor   
woensdag, 28 juli 2010 10:32

Ermelo - Ermelo-Noord wordt geteisterd door wilde zwijnen. In de omgeving van bosgebied Laman Trip laten de wollige viervoeters zich met regelmaat zien. De dieren lijken hun schuwheid te hebben afgeworpen en benaderen zelfs wandelaars. De wilde zwijnen beginnen steeds vrijmoediger te worden. Ze staan onbekommerd op en langs de wegen.

Ook schromen de dieren niet om zich te laten zien aan mensen. Daarbij gedragen zij zich overigens niet agressief. Dat gebeurt alleen als de zwijnen jonkies hebben.  De zwijnen lijken mensen te associëren. Dat heeft te maken met het dumpen van tuin- en keukenafval. Groenten, vleesresten, eierschalen, brood; van alles wordt aan de randen van het bos gedumpt. De wilde zwijnen kunnen hun geluk niet op. Zij hebben hierdoor voortdurend een gedekte tafel.

Om de wilde zwijnen te verjagen en weer schuw te maken heeft de gemeente Ermelo ontheffing gekregen van de provincie Gelderland.

Het verjagen gebeurt op twee manieren. In eerste instantie wordt er gebruik gemaakt van alarmpistolen om de dieren schrik aan te jagen in de hoop dat zij het gebied voortaan mijden. Zwijnen die zich bijzonder opdringerig gedragen en daardoor een risico vormen, worden uiteindelijk afgeschoten. De acties worden 's nachts uitgevoerd door buitengewone opsporingsambtenaren (boa's).

De gemeente Ermelo verzoekt haar inwoners om geen tuin-, keuken en ander afval meer te dumpen in het bos. Ermeloërs die dat toch doen, lopen het risico een tegen een boete van honderdzestig euro aan te lopen.

 

 

Ambassadeur van de natuur, het Edelhert in Nederland

Verkrijgbaar op DVD voor € 9,95 in de webwinkel. Klik hier voor bestellen

Status tijdschrift Het Edelhert

De artikelen worden geschreven en de foto's voor het najaarsnummer worden geselecteerd.

Tijdschrift alle edities:

Weer vandaag

Zonnestand Veluwe

07:0113:3820:14
opkomst top ondergang

buienradar

Maanstand

MAANFASE